POSTER FORMATI

Poster formatı için lütfen alttaki şekli inceleyiniz.

  • Sunuş için hazırlanacak poster A1 boyutunda olacak ve dikey olarak kullanılacaktır.
  • Posterin üstteki 5 cm.lik kısmına ekte verilen “docomomo_tr” logosu %20 gri fon üzerine sola dayalı olarak yerleştirilecektir.
  • Posterin alttaki 15 cm.lik kısmı, poster ve sunulan yapı/yapı grubu hakkında temel bilgiyi vermek üzere kullanılacaktır.
  • Bu kısmın kullanımının tasarımı poster sahibine bırakılmıştır; ancak üstte 48 punto ve arial font ile “Poster Başlığı” (yapının/yerleşimin özgün adı), 24 punto ve arial font ile de “Poster Sahibinin Adı, Kurumu” yer almalıdır. Alttaki künye kısmında ise yapının/yerleşimin bugünkü adı, işlevi (eski/yeni), yapım yılı, mimarı, yaptıran/sahibi, adresi gibi ulaşılabilen künye bilgileri istenen punto ve font ile yazılarak yer almalıdır.
  • Posterde, yapının/yapı grubunun yapım tekniği, malzemesi, plan-cephe-kütle özellikleri, konum planı gibi ulaşılabilen bilgilerini içeren kısa bir tanıtımı yapılmalıdır. Kullanılacak görsel ve yazılı belgelerin kısa tanımları yapılmalı ve kaynakları belirtilmelidir.
  • Poster, en geç 8 Mayıs 2019 tarihinde tarafımıza ulaşmak üzere aşağıdaki adrese gönderilecektir. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü …
  • Daha sonra düzenlenecek sergi, yayın vb. ortamlarda kullanılmak üzere, içerisinde posterin (hazırlanan formatta) ve posterde kullanılan görsel malzemenin (600 dpi) dijital kopyaları ve etkinlikte yapılan sunuş dosyası ile word formatında hazırlanan özet metnin Türkçe ve İngilizce dosyasının bulunduğu bir CD, poster sahibine referansla kullanım hakkı docomomo-tr’ye verilmek üzere, etkinlik sırasında Düzenleme Kurulu’na teslim edilecektir.